روش‌های انتخاب غذای سالم متناسب با وضعیت جسمی

۷ ویژگی یک رستوران خوب
مرداد ۲۰, ۱۳۹۹

غذای سالم و انتخاب صحیح آن در رستوران اهمیت زیادی در حفظ سلامت و تناسب اندام افراد علاقه‌مند به غذاهای کافه‌ها و رستوران‌ها دارد. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که زیاد به رستوران می روند و امکان دارد تا حد سیر شدن بخورید احتمالا این مطلب به درد شما خواهد خورد.درست است که میل کردن غذا در کافه رستوران فضای باز بام شهر می تواند شما را از عادت پخت غذا در منزل و شستن ظرفها رهایی بخشد ولی در این مقاله در تلاشیم تا مواردی را به شما معرفی کنیم که بتوانید غذایی سالم متناسب با وضعیت جسمیتان و در رستوران مورد علاقه خودتان میل نمایید. مواد اولیه غذاها، نوشیدنی‌ها و بطور کلی همه‌ی محصولاتی که در بام‌شهر تقدیم شما می‌شوند کاملا در منوها به شما معرفی می‌شوند و همه‌ی پرسنل بام‌شهر هم خود را ملزم به اطلاع رسانی به مشتریان گرامی می‌دانند ولی اینکه بخواهیم از شیوه آشپزی و تهیه مواد غذایی همه رستوران‌ها اطلاع پیدا کنیم کار دشواری است. مثلا گرچه ممکن است بسیاری از مواد تشکیل دهنده یک غذا با ترکیب شدن با سایر مواد غذایی طعم و عطری بی نظیر پیدا کنند ولی باید در انتخاب غذای خود دقت کنید تا از مواد مغذی هم تهیه شده باشند.

نوشیدنی ها

اغلب ما غذای خود را با نوشیدن نوشابه ها آغاز میکنیم و یا حتی در حین خوردن از نوشیدنی ها مصرف می کنیم. بیشتر ما به نوعی به مصرف نوشیدنی های خنک اعتیاد پیدا کرده ایم. نکات زیر را بخوانید تا بدانید که چه نوع نوشیدنی را انتخاب نمایید. ـ عموما در کنار وعده‌عای اصلی غذایی از میان آبمیوه های تازه نوشیدنی خود را انتخاب کنید. اینها از موادی مغذی نظیر فروکتوز و آنتی اکسیدان تشکیل شده اند که برای بدن شما مفید هستند. همچنین نوشیدن آبمیوه تازه در حین غذا، هضم آن را آسان میکند. همانطور که می‌دانید بام‌شهر همواره آبمیوه‌های خود را از میو‌ه‌های مرغوب تهیه می‌کند. ـ تا جایی که امکان دارد در کنار غذا کمتر از نوشیدنی های گازدار استفاده نمایید بعلت اینکه آنها سرشار از مواد قندی هستند. بجای آن میتوانید یک لیوان چای سرد و یا یک لیموناد تازه سفارش دهید. و نوشیدنی‌های گازدار را همراه با میان وعده‌ها استفاده کنید. ـ به میزان مورد نیاز آب مصرف کنید.آب نه تنها برای هیدراته کردن بدن شما مفید است بلکه به هضم غذا نیز کمک می‌کند.

وعده‌های غذایی

گزینه هایی که میتوانید انتخاب کنید :

  • بهتر است از سوپ و پیش غذا که از سبزیجات تازه، ماهی و گوشت سفید تهیه شده اند استفاده نمایید. اطمینان حاصل نمایید که غذای شما عاری از مواد نگه دارنده باشد.
  • سعی کنید از سالادهای تهیه شده از جوانه و سبزیجات بیشتر استفاده نمایید.
  • غداهای سالمی را انتخاب نمایید که حاوی مواد مغذی نظیر پروتئین، کربوهیدرات، فیبر و ویتامین می باشند.
  • گزینه هایی که باید از مصرف آنها خودداری نمایید :

  • از مصرف نمک در غذاهایی که به اندازه کافی نمک دارند پرهیز نمایید.
  • میزان چربی ترانس یا اشباع شده موجود در غذای خود را مد نظر قرار دهید.
  • سعی کنید از غذاهایی که در آنها رنگ غذای مصنوعی بکار رفته است، استفاده نکنید.
  • در صورتی که پرهیز غذایی دارید از مصرف غذای سرخ شده خودداری کنید.

دسرها

غالبا افراد علاقمند به شیرینی منتظر خوردن دسرهای کافه رستورا ن بام‌شهر آن هم در فضای باز آن هستند. شما باید در رابطه با میزان کالری موجود در دسرها متناسب با رژیم غذایی خود احتیاط نمایید.

اگر در مصرف قند ملاحظه‌ای دارید حتما دسرهایی را انتخاب کنید که شیرینی آنها طبیعی باشد همانند سالاد میوه مخلوط.

پیشنهاد:

اگر در مورد غذاها سوالی دارید یا نیاز به راهنمایی دارید حتما از گارسون سوال کنید. شما می‌توانید در کافه رستوران بام‌شهر در مورد مواد اولیه، نحوه آماده سازی و پخت غذا‌ها با گارسون صحبت کنید و سوالات خود را مطرح نمایید.